Catsan Hygiene Plus recenze

20230304 071637Před časem jsem se rozhodla vyzkoušet nové stelivo. I když jsem spokojená s tím, které používám, tak mi to občas nedá a zkusím něco nového. A když už jsem ho vyzkoušela, tak bych se ráda podělila o svůj názor.

Toto stelivo jsem pořídila ve velikosti 10 kg, což stačilo na vyplnění jednoho kočičího záchodu. Stelivo není hrudkující, což jsem si já bohužel před nákupem nevšimla. A všimla jsem si toho bohužel až ve chvíli, kdy jsem jej dosypala do zbytku hrudkujícího steliva v kočičím záchodku. Stelivo slibuje, že pohlcuje pachy a je vhodné i pro koťata.

Stelivo vypadá stejně jako na obrázku, který je na obalu, což hodnotím pozitivně – je bílé a obsahuje poměrně velké kusy. Velikost jednotlivých kusů bohužel dost komplikuje čištění záchodu, protože zůstává v lopatce (nepropadne dírkami), takže tím pádem člověk vyhazuje vždy i trochu nevyužitého steliva do odpadků. A navíc se u toho rozčiluje 🙁 Exkrementy zůstávají v podstatě neobalené, což taky nelze hodnotit pozitivně. Další nevýhodou je skutečnost, že i když jsou částečky steliva poměrně velké, tak se dostávají snadno mimo toaletu, protože jsou lehké a stoupnout si bosou nohou na takto ostré kousky není nic příjemného. Bohužel se domnívám, že to nemůže být příjemné ani malým koťatům, což je však jenom moje domněnka, protože koťata doma nemám a nemohu tedy ověřit, jak by na stelivo reagovala. Také pokud máte robotický vysavač, tak budete mít větší problém tyto kusy vyluxovat.

Navíc musím říct, že pohlcování pachu není za mě dostatečné. Rozhodně jsem pach cítila a nebylo to nic příjemného. Jsem zvyklá používat hrudkující stelivo, ze kterého pach opravdu vůbec necítím i přesto, že mám poměrně dost dobrý čich, takže bohužel zde musím dát tomuto stelivo další pomyslný mínus.

Určitě doporučuji neudělat stejnou chybu a nemíchat toto stelivo z hrudkujícím stelivem, protože touto kombinací se stalo to, že hrudkující stelivo začalo hrudkovat tak napůl a při čištění záchodu docházelo k tomu, že se hrudky rozpadaly na malé kousky, které se pak špatně odstraňovaly a navíc zůstávali jakoby mokré.

Závěrem? Cena steliva je cca 200 Kč a za tuto cenu lze pořídit stelivo, které mě osobně vyhovuje víc (např. Biokat´s ), takže já osobně už stelivo Catsan znovu kupovat nebudu a stále zastávám názor, že klasické hrudkující stelivo vyhovuje mě i mé kočce nejvíc.

Leave a Reply

Your email address will not be published.