OTESTOVALY JSME KRABICI S POKLADY PRO KOČKY! 2. ČÁST TESTU

TESTUJEME

Jak jsme slíbily, zde je pokračování našeho testu.

PamlskyPamlsky má rád snad každý, takže jako další jsem zvolila právě ty. Jako první jsem otevřela balíček s pastilkami se Šantou kočičí. Moje Míša má Šantu ráda i v její rostlinné podobě, takže jsem tušila, že jí budou chutnat a nemýlila jsem se. Hned jak ucítila vůni z otevřeného obalu, tak chtěla ochutnat a její nadšení přetrvává. U odměňovacích pamlsků je ale vždy potřeba hlídat informaci na obalu o doporučeném množství. U tohoto produktu je to 4-6 kousků denně. Složení je: 23,5% mléčného proteinu, 13,5 % tuku, 17,5% vlákniny, popel 5,5 a 5 % vlhkost. Ve výrobku je navíc vitamín D3, jinak je bez přidaných cukrů a barviv. Sama je kočce dávám jenom občas, ne každý den. Prostě jako takovou dobrůtku navíc.

Další odměňovací pamlsek byl s názvem Sanabelle. Jsou to kuřecí granulky plněné špenátem, taky se u nás pokaždé otevírají za Míšiny asistence a mizí v ní velice rychle 🙂 Co obsahuji? Bramborová mouka, kuřecí protein 14 %, tuk, bramborový protein, celulóza, játra, slunečnicový olej a špenátu cca 1%. Dále vitamíny A, D3, E a Taurin. Doporučené množství pro kočku do 3 kg je 11-14 kousků na den.

Pastika20200615 052931Pak jsme se pustili opět do klasického krmiva – paštiky s kuřecím masem a lososem (celkově 68 % masa) s trochou mrkvičky. To bylo taky něco pro náš mlsný jazýček. Padla za oběť bez dlouhého váhání. Z lidského pohledu vypadala hezky, byla šťavnatá, kousíčky mrkve bylo vidět. Opět bez přidaného obilí a cukru.

20200622 143357Kapsička Carny s hovězím masem a perličkou byla překvapením. Moje kočka obvykle totiž hovězí produkty odmítá, ale tato kapsička byla výjimkou. Zmizela v ní opravdu rychle. Složení: hovězí (48%), perlička (20%). Vitamin D3, mangan, zinek. Proč některé masové produkty odmítá a druhé má ráda, zůstane asi jejím tajemstvím. Opravdu nejsem schopna zjistit co dělá rozdíl, protože se mi stává, že např. u stejného výrobce baští kapsičky, ale konzervu nechce.

A pak tady máme bohužel trošku “propadáky”. Teda z pohledu Míši, jednoduše jí nechutnaly. Salámek s kuřecím (41 %), kachním (27 %) a krůtím masem (31 %), takže 99 % masa od německé firmy MAC`s. Opět překvapení, protože od této firmy kupujeme konzervy, které jí chutnají, tento produkt jí ale ležel v misce půl dne bez toho, že by se jej dotkla. Proč netuším, možná jí zmátla vůně kachního masa, na které není zvyklá. Z mého pohledu mu však není co vytknout.

HmyzováA pak jsme teda měly možnost poprvé v historii naší domácnosti ochutnat konzervu s hmyzem! Ano, čtete správně. Viděla jsem to poprvé, na konzervičce se na mě usmíval červíček. Složení “hmyzové” konzervy: 53,5 % kuřecí maso, 45,5 % hmyz, vitamín D3, E, taurin, mangan. Tak nevím, zda si Míša řekla, že to co by nejedla panička nebude ani ona, ale k misce s obsahem jenom zdálky přičichla a už se k ní nevrátila. Přitom neustále obcházela v kuchyni, že jako hlad opravdu má, ale tohle teda nee.

Tak a jako poslední nám tady zůstaly granulky Country Taste od firmy MERA s kuřecím masem. Obsahují 65 % živočišných přísad se zeleninou, ovocem a bylinkami. Vzhledově jsou velice podobné předchozím testovaným a opět kočce chutnají i když se k nim vrací s o něco menším nadšením. Oproti těm první mají nižší podíl masa. Obsahují: 32 % protein (z toho 25 % kuřecího masa), 18 tuk, bramborová moučka, karotka (0,1%), jablíčko (0,1%), dále je uveden Petržel, Celerová nať, Rozmarín, Koriander. Vitamíny: A, D3, E, Biotin, Zinek, Mangan, Selen a Taurin.

Závěrem: Všechny produkty v krabici s poklady pro kočky (na e-shopu pod názvem Shatzkiste – box plný překvapení pro kočky) považuji za kvalitní, krmivo s vyšším podílem masa a bez zbytečných přídavných látek, hračky měly úspěch a pamlsky rovněž. Ne všechno kočce chutnalo, ale tak už to s kočkami chodí. Některé mají mlsný jazýček a ta moje je docela hodně vybíravá. Každopádně si myslím, že za vyzkoušení to stojí i když máte doma takovou mlsalku jako já. Krabice je k dostání za příznivou cenu, produktů je spousta a určitě jich většinu vaše kočka ocení. Krabici považuji taky za super dárek třeba k narozeninám či Vánocům nebo když jdete na návštěvu ke kočkomilům nebo kočkomilkám. Třeba se vám kočky odmění spokojeným vrněním 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.