Otestovaly jsme krabici s poklady pro kočky! 1. část testu

20200612 111145 (1)Byla jsem oslovena společností ZooRoyal.cz, zda bychom s mojí Míšou neotestovaly krabici s překvapením pro kočky (původní německý název je “Schatz KISTE”, takže něco jako krabice s pokladem). Protože ráda zkouším nové věci a stále hledáme nejoptimálnější krmení, tak jsem s radostí tuto nabídku přijala. Dnes nám překvápka přišla a my jsme se usilovně pustily do práce.

Jaká je cena? Krabice je dostupná v ceně 279 Kč, což mi osobně přijde jako velice atraktivní nabídka. Na webu prodejce se uvádí, že je momentálně v akci (uvedená původní cena je 679 Kč).

Co mě překvapilo jako úplně první byla velikost krabice plné pokladů 🙂 Opravdu jsem očekávala, že bude tak o polovinu menší. Čekala jsem uvnitř malé testovací balení různých produktů, ale jejich široká škála mě velice mile překvapila.

Jako každou kočku, Míšu samozřejmě nejdřív zaujala krabice, a musela jí hned prozkoumat. Zálibu v krabicích různé velikosti má snad každá kočka a ta moje není žádnou výjimkou!

Miska Testovne Orez
Pak jsme se podívali na obsah krabice:

2 konzervy, 2 kapsičky, 2x velké balení granulí, 2x odměňovací produkty (granule a mátové pastilky), 2x hračka, paštika, salámek, razítko na tvorbu vlastních pamlsků ( made with love).

20200612 114753Jako první jsme otestovali hračky. Mezi nalezenými poklady bylo textilní vajíčko navoněné kozlíkem lékařským. No navoněné…řeknu popravdě, že mě nevonělo a abych byla zcela upřímná, tak mě to vyloženě smrdělo a hodně 🙂 Ale Míša z něj byla nadšená. Hned si s ním začala hrát a i když je to svou povahou spíš plachá kočka, dokonce si ho začala bránit. Z její reakce bych tedy doporučovala tento produkt spíš plachým nebo bojácným kočkám, aby v sobě probudily toho pravého tygra uvnitř sebe. Měla jsem pocit, že pro kočky, které jsou hodně živé, případně agresivní by mohla tato vůně ještě víc nabudit, což by asi nebylo úplně žádoucí. Skladovat jej doporučuji určitě v původním obalu, aby pach nevyprchal příliš brzo a dělal vaší kočce dlouho radost.

20200612 113447-levPak přišlo na řadu krmení. Jako první jsem zvolila kapsičku Wild Cat – Serengeti. Obsahuje 5 druhů masa (63 % ve složení: krůtí, kachní, kuřecí, hovězí a zvěřina) s brambory. Je 100 % přírodní, neobsahuje obilí ani lepek a žádné alergizující látky, naopak obsahuje vitamíny (A, D, E, B1, C, Zinek, Železo) a taurin. Uvnitř byla velice dobře vypadající a vonící paštika (kdybych nevěděla, že je kočičí, skoro bych si jí sama namazala na chleba). Bohužel moje kočka je k novým druhům krmení opravdu skeptická. Miluje spíš maso v želé. Na paštiky je extrémně vybíravá a zřejmě jí vadilo právě, že je tam víc druhů masa, protože vždy upřednostňuje kuřecí a ryby před čímkoliv jiným. O kapsičku nejevila vůbec žádný zájem ani když jsem se jí pokusila krmit z ruky. Nemyslím si, ale že je to problém produktu, ten vypadal dobře, jak obalem tak obsahem. Bohužel ale nebyl mému testerovi po chuti. Mě osobně to mrzelo, protože nerada něco vyhazuji, navíc, když to vypadá opravdu dobře. Když ale kočka něco nechce, tak s ní nehnete.

20200613 08104020200613 081107Jako další přišla na řadu elegantně vyhlížející černá kapsička s názvem Cat`s Love, která obsahovala čistě kuřecí maso, opět jemně rozemleté a to už bylo něco pro nás. Po počátečním poctivém očichávání a váhání, si na ní Míša dobře pochutnala. Nezůstalo z ní vůbec nic. Kapsička obsahuje 71% kuřecího sama, Omega 3, Vitaminy a taurin a je opět 100 % přírodní a bez přidaného obilí.

Tak a první část testu uzavřeme granulemi té samé značky. Balení vypadá na první pohled opět exkluzivně. Navíc je opravdu velké. Po otevření zjistíte, že je jenom do poloviny plné, což ale považuji za naprosto v pořádku. Je to 400 g granulí, které vypadají už na první pohled dobře. Nekvalitní granule poznáte podle toho, že jsou lehoučké, suché, případně jsou dobarvovány. Granule značky Cat`s love jsou už na 20200614 072217omak plné vlhkosti, jsou těžší dají se porovnat s jinými kvalitními granulemi dostupnými na trhu, které jsem vyzkoušela. Při nízké pořizovací ceně celé krabice by bylo očekávat, že člověk dostane 800 g asi trochu troufalé. Granule obsahují 81 % živočišných proteinů, 3 a 6 omega kyselin, taurin a pivní kvasnice. Granule u mé kočky slavily velký úspěch. Slupla je okamžitě a hned by ráda další dávku 🙂 Dávkování granulí je však vždy nutné hlídat. Na zadním obalu je uvedeno kolik jich může vaše kočka spořádat podle její hmotnosti. Pro kočky do 3 kg, což je kategorie do které Míša spadá je to 25 – 45 g na den.

Další testované produkty naleznete v dalším článku.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.