Mohou kočky jíst vejce?

Mnoho majitelů koček rádo krmí své kočky jídlem, jako je jogurt, tvaroh nebo ryby, ale i vajíčka jako změnu k obvyklému krmivu pro kočky. Jsou ale vejce vhodná i jako doplněk ke krmivu pro kočky? Zde se dozvíte, zda kočky smí jíst vejce a jaké zdravotní následky to pro ně může mít.

Mohou kočky jíst vejce?

Vejce jsou součástí našeho jídelníčku, protože obsahují hodně bílkovin, vitamínů a živin. Kočky mohou jíst vejce také, protože nejsou toxická pro kočky. Při správném krmení navíc mohou kočky těžit ze zdravých látek obsažených ve vejcích a vejce tak mohou být zdravým doplňkem stravy. Zejména žloutek obsahuje pro kočky cenné bílkoviny a minerály.

Je však důležité zajistit, aby kočka jedla vyváženou stravu a aby vejce byla jen příležitostně podávána v malých množstvích jako pamlsek. Vejce mají vysoký obsah cholesterolu a tuku, takže kočky by neměly jíst více než jedno vejce týdně.

Mohou kočky jíst syrová vejce?

Syrové vejce jako takové není pro kočku toxické. Kočky by však neměly jíst syrová vejce kvůli riziku nákazy salmonelou. Pokud se tedy chystáte krmit kočku vejcem, měli byste je předem uvařit, protože vařením se zničí bakterie salmonely.

Pokud má vaše kočka stále ráda syrová vejce, měli byste se ujistit, že jsou čerstvá a že jí pouze žloutek. Syrový vaječný bílek by se neměl kočkám dávat. Obsahuje totiž avidin, který zabraňuje vstřebávání biotinu, který je důležitým vitamínem pro zdravou kůži a krásnou srst u koček. Syrový bílek může také způsobit zažívací potíže.

Mohou kočky jíst vařená vejce?

Kočky mohou jíst vařená a natvrdo uvařená vejce, pokud jich dáte kočce s mírou a neobsahují skořápku nebo koření. Vařená vejce jsou dobrým zdrojem bílkovin a mohou přispět k vyvážené stravě jako zdravá svačinka pro kočky.

Míchaná vejce, smažená vejce a smažená vejce

Pokud to mají kočky rády, mohou jíst také míchaná a smažená vejce. Vajíčko se ale pak musí kočce připravit jinak, než jak si je vaříte pro sebe. Pro kočky je důležité, aby míchané nebo smažené vejce bylo zcela nekořeněné. Kromě toho by se mělo provařit a pokud možno smažit bez oleje nebo másla.

Mají kočky rády vejce?

Mnoho koček rádo sní kousek vejce nebo olizuje syrová nebo prasklá vejce. Jenže kočky mají různé chutě a ne každá kočka má ráda vajíčka. Chcete-li zjistit, zda vaše kočka ráda jí vejce, můžete jí jednoduše nechat kousek vyzkoušet. I když je kočkám dovoleno jíst vejce, nemusí nutně patřit do druhově vhodné a vyvážené stravy. Pokud tedy vaše kočka nemá ráda vajíčka rozhodně jí je nemusíte nutit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.