Test krmiv pro kočky 2019

Kvalita krmiv pro kočky je mezi jejich chovateli často diskutované téma a nás jeho kvalita samozřejmě taky zajímá. Proto jsme se podívali na nejnovější testy krmiv pro kočky, které jsou prováděny v Německu (zdroj: www.vergleich.org).  U nás se testy krmiv bohužel moc často neprovádí. Když jsem zadávala vyhledávání v rámci ČR našla jsem pouze testy z roku 2015.  Protože v Německu se testy dělají naopak pravidelně každý rok a testují se krmiva, které jsou dostupné i u nás, bylo by škoda tyto poznatky nechat bez povšimnutí. Takže pokud vás to zajímá, zde jsou výsledky.

3. místo – Animonda Carny Adult

52 % masa, obsahuje kvalitní svalovinu, široký výběr různých druhů mas, příjemně voní

Vysoce kvalitní kompletní krmivo pro dospělé kočky, bez obilovin, z výhradně čerstvého masa, s přírodním taurinem, bez barviv a konzervačních látek, neobsahuje sóju.

2. místo – Animonda fom Feinstem Adult

63 % masa,  v nabídce je široký výběr mas, krmivo je oblíbené u koček, dle uvedených informací navíc redukuje zápach exkrementů. Jedná se o vyvážené krmivo pro dospělé kočky bez obilnín a lepku, které je vyrobeno z pečlivě vybraných druhů masa.

1. místo – Catz Finefood

69 % masa, obsahuje kvalitní svalovinu, široký výběr různých druhů mas

Zdravé krmivo pro kočky bez obilnin, šetrně zpracované, bohaté na vitamíny, vysoký podíl masa v potravinářské kvalitě, ryby z volného odchytu, bez umělých přídatných látek. Krmivo je možné zakoupit ve výhodném balení s možností otestovat různé druhy (tzv. zkušební balení).

Test suchých krmiv vyhrály granule Royal Canin. Jedná se o plnohodnotné granule, které jsou speciálně zaměřené na jednotlivé etapy života koček a rozdílné rasy. Jako jedna z prvních společností zabývající se výrobou suchých krmiv pro kočky se v současnosti nachází Royal Canin mezi špičkou, zejména díky intenzivnímu výzkumu a moderní produkci. Kočky mají různé potřeby, co se krmiva týká. S krmivem Royal Canin Health dostává kočka optimální potravu, která zohledňuje její životní styl, věk a speciální nároky. Granule nabízí zdravé krmivo také pro citlivé kočky, anebo pro kočky čistých ras – Royal Canin Breed. Vysoká kvalita, která je vhodná i pro vybíravé kočky.

V těsném závěsu skončili granule Sanabelle

Receptura těchto granulí je přizpůsobena nejnovějším vědeckým poznatkům, tak aby Vaší kočce dodávala vyváženou a komplexní stravu. Jsou dostupné ve variantě pro kočky do 1 roku a od 1 roku života v různých masových variantách. Taky pro kočky kastrované, starší, žijící venku i v bytě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *