Gourmet Gold může poškozovat zdraví vaší kočky

Perská kočičkaV roce 2017 zveřejnil server Der Tagesspiegel zprávu o škodlivosti krmiva Gourmet Gold. Jednalo se o zprávu na základě výsledku testů společnosti Stiftung Warentest, která dělá rozsáhlé testy krmiv pravidelně. V roce 2017 varovala, že spotřebitelé by se měli mít na pozoru při výběru krmiva, což se bohužel může týkat i dražších značek.

Krmivo Gourmet Gold, které se profiluje jako exkluzivní značka žrádla pro kočky jak svými zlatými plechovkami, tak i krásnou bílou perskou kočkou na balení nelze doporučit, protože toto  žrádlo obsahuje v denní porci přibližně 1000 miligramů fosforu, přičemž průměrná kočka potřebuje pouze 160 miligramů denně. Bohužel takto vysoká dávka fosforu může způsobit při dlouhodobém používání poškození ledvin. A to je rozhodně nebezpečí, které by se nemělo brát na lehkou váhu, protože mnoho koček má predispozici k onemocnění ledvin. Pokud se tyto problémy stanou chronickými, léčba již není možná.

Kočička v hrnci

Musím říct, že mě tato inormace poměrně dost překvapila. Sama jsem tuto značku koupila jenom jednou, protože moje kočka to nechtěla vůbec žrát (teď jsem za to ráda), ale i tak jsem jí tenkrát kupovala s tím, že své kočce dopřeji něco luxusního v nejvyšší kvalitě. Myslím, že tyto pocity asi sdílí více milovníků koček, kteří Gourmet Gold kupují s nejlepším úmyslem, například ve vánoční období jako dárek pro svou kočku nebo pro kočky z útulku.

Bohužel krásně vypadající obal nemusí vždy znamenat, že je značka spolehlivá a krmivo je zdravé, vyvážené a samozřejmě nepoškozuje zdraví, což je to nejzásadnější. Pro zajímavost v testech měli uspokojivé výsledky i značky, které se u nás v očích spotřebitelů považují za méně kvalitní  jako Felix, Whiskas, Kitekat.

O společnosti Stiftung Warentest: Společnost vznikla v v Německu v roce 1964 za účelem usnadnit spotřebitelům orientaci ve službách a produktech. Jedná se tedy nepochybně o společnost s dlouhou tradicí a vysokou prestíží na německém trhu. Společnost s podobným zaměřením je v ČR d-Test.

Zdroj: www.tagesspiegel.de

https://www.tagesspiegel.de/wirtschaft/stiftung-warentest-testet-katzenfutter-pfoten-weg-von-gourmet-gold/19719554.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.