10 zajímavostí o bílých kočkách

Kitty-2903812 12801. Bílé kočky nejsou albíni

Z čistě genetického hlediska může být kočka pouze černá nebo zrzavá. Všechny ostatní barvy jsou výsledkem kombinace těchto dvou barev. U bílých koček jsou oba tyto barevné pigmenty potlačeny alelou W. Bílá koťata však mají často mezi ušima malou barevnou skvrnu, která odhaluje jejich původní  genetickou barvu.

Bílá srst obvykle nemá nic společného s albinismem. Skutečné albino kočky nemají žádné barevné pigmenty kvůli genetické vadě. Navíc mají červené nebo bledě modré oči. Albíni jsou z chovu vyloučeni.

2. Bílé kočky jsou často hluché

V kombinaci s modrýma očima jsou bílé kočky často hluché. Na vině je genetická vada na genu W. Navíc studie ukázaly, že 60 až 80 % všech koček s bílou srstí a modrýma očima je i slepých. V Německu je zakázáno páření dvou čistě bílých koček.

Cat-800760 12803. Bílé kočky mají být plaché, líné a klidné

Americká studie ukázala, že bílé kočky bývají víc plaché než jiné kočky. Měly by být také klidnější a mají tendenci být trochu líné. Ve srovnání s ostatními kočkami se o bílých kočkách říká, že jsou nejméně agresivní. V rámci studie muselo 1200 majitelů koček odpovědět na různé otázky týkající se typických vlastností a chování jejich koček.

4. Mnoho rodokmenových koček může mít bílou srst

Bílá barva srsti se vyskytuje také u mnoha rodokmenových koček. Například existují evropské krátkosrsté, perské, mainské mývalí, britské krátkosrsté nebo norské lesní kočky se sněhově bílou srstí.

5. Bílé kočky mají dobrou šanci najít nový domov

Bílé kočky, čekající v útulku na nového majitele, mají dobrou šanci znovu najít nový domov. Jejich černé protějšky to naopak mají obzvlášť obtížné.

6. Říká se, že bílé kočky přinášejí štěstí

Bílé kočky jsou již dlouho synonymem čistoty a sebevědomí . Také se říká, že přinášejí štěstí . Milovníci koček však vědí, že nezáleží na tom, zda je kočka bílá, černá, zrzavá nebo mourovatá, život s kočkou je vždy obohacující.

7. Bílé kočky jsou obzvláště náchylné k spálení sluncem

Podobní lidé s velmi světlou pletí a bílé kočky se snadno spálí, když jsou vystaveny nadměrnému UV záření. Mnoho bílých koček má růžové uši a nosy, které jsou také zvláště náchylné k spálení sluncem. Z tohoto důvodu se u bílých koček vyvíjejí kožní nádory častěji než u jejich zbarvených koček .

Cat-1092371 12808. Slavné bílé kočky

Bílá srst také charakterizuje některé slavné kočky:

  • Hello Kitty, fiktivní japonská postava
  • Vévodkyně, kočičí dáma z Aristocats
  • Simonova kočka, bílá kočka z ilustrací Simona Tofielda

9. Bílé kočičí chlupy jsou obzvláště zrádné

Každý, kdo žije s bílou kočkou, rychle pochopí jednu věc: buď bude nosit jen světlé oblečení, nebo jednoduše přijme skutečnost, že prochází životem s bílými kočičími chlupy na oblečení.

10. Bílá kočka je vždy čistá

Bílé kočky jsou stejně čistotné jako barevné kočky. Věnují také spoustu času péči o srst, ale mají tu smůlu, že na jejich srsti je vidět špína více než u barevných koček.

Cat-5328304 1280

Zdroj: www.geliebte-katze.de

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *