Jak pro kočku vytvořit bezpečný prostor na terase

Miša na průzkumuJaro už je tady a my už se pomalu začínáme rozkoukávat co je kolem nás nového a užívat si sluníčka a teplých dnů. Tuto radost bychom měli dopřát i svým kočičím mazlíčkům, pokud máme tuto možnost, protože jak určitě víte, kočky jsou velice zvědavé a možnost podívat se ven určitě ocení.

Pokud bydlíte v bytě nebo nechcete své kočičky pouštět ven z důvodu jejich ochrany, ale zároveň by jste jim rádi dopřáli čerství vzduch a chráněný výhled, je nutné prostor terasy či balkónu zajistit. Ideálním řešením je síť pro kočky Tímto způsobem můžete prostor vhodně zajistit a umožnit kočce pozorovat život kolem. Moje kočka s velkou oblibou sleduje lidi pracující na zahradě (vždy dohlíží) nebo ptáky letící kolem. Je to pro ní velké zpestření.

Když svou kočku pouštíte na terasu poprvé, tak se vám možná nezdá, že by to mohlo být nebezpečné.  Kočička působí možná ze začátku opatrně a nezdá se, že by si mohla způsobit nějaký úraz. Časem se však kočka v novém prostředí většinou rozkouká a postupně se stává stále odvážnější. Začne objevovat nový prostor a často se chce dostat i na méně dostupná a vyvýšená místa, která mohou být nebezpečná. Instalací sítě zajistíte, že vám kočka nejen neuteče, ale nebude jí hrozit aní žádné nebezpeční v podobě zranění, která mohou být i velice závažná a mohou způsobit trvalé následky nebo i smrt. Navíc, pokud přemýšlíte o tom, že by jste si vzali nějakou kočičku z útulku, tak i zde poměrně často požadují, aby byla okna chráněna. Není to jen tak nějaký výmysl. Opravdu se stává velice často, že kočka z nezbezpečeného balkonu uteče a následně pak majtelé žádají pomoc přes sociální sítě všechny útulky z okolí, aby svého kočičího mazlíčka našli.

Instalace sítě vyžaduje čas, ale nebývá složitá. Nicméně počítejte s tím, že jsou pro instalaci obvykle potřeba minimálně  2 lidi. Soušástí balení bývají potřebné háčky a šrouby na uchycení. Někdy je potřeba síť nastříhat podle rozměrů konkrétního prostoru, který chcete zabezpečit, takže ideální je dostatečný prostor pro práci a hlavně správně spočítat jaké rozměry potřebujete, protože ustřiženou síť už spojíte jen stěží.

Přejeme šikovné ruce a hodně radosti při sledování nadšeného výrazu vašich kočičích parťáků, když uvidí ty nové možnosti pro svůj rozlet.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *