Hračky pro kočky

Háčkovaná MyškaHáčkovaná KočičkaPokud máte trochu šikovné ruce, tak můžete své kočce udělat radost vlastnoručně vyrobenou hračkou. Můžete zvolit hračky opravdu jednoduché, které dokáže vyrobit každý nebo trochu složitější, mezi které patří například hračky háčkované. Háčkové hračky mají tu výhodu, že mohou mít spoustu barev a tvarů. Fantazii se jednoduše meze nekladou. Navíc je možné je naplnit bylinkami, které kočky milují jako je Šanta kočičí nebo Kozlík lékařský.

Polštářky všem tvarů a barev je možné zase vyrobit z malých kousků látek nebo filcu, kerý je měkkoučký a lákavý pro kočky. Nejjednodušší je samozřejmě tvar čtverce nebo obdélníku, které můžete spíchnout i ručne. Lehce náročnější jsou různé tvary, na které můžete třeba využít šablony. Tvar je opět na fantazii každého. Oblíbené jsou samozřejmě kočičky, myšky nebo rybičky.

KočičkyJak působí Šanta kočičí? Evropská trvalka Nepeta cataria, která je známa jako šanta kočičí nebo máta kočičí je bylinkou, kterou většina koček miluje. Láká je hlavně její vůně a především silice, které jsou obsaženy v květenství šanty. Pokud kočky v přírodě natrefí na šantu kočičí, rády se v ní válejí, otírají a mnohdy v ní také sladce usnou. Éterická substance totiž vdechnutím vzbuzuje v kočkách opojení, hravost a touhu se šantou otírat a mazlit. Opojný efekt trvá u koček přibližně pět až dvacet minut. Následně se kočka uklidní a často pak v klidu odpočívá.

Jak působí Kozlík lékařský? Kozlík lékařský je známý také jako baldrián či kočičí kořen. Zatímco kozlík člověka spíše uklidňuje, naopak kočky stimuluje a vyvolává v nich hravost. Na rozdíl od šanty kočičí se největší síla kozlíku lékařského neskrývá v květenství, ale v kořenech. Sušené kořeny vydávají silnou a charakteristickou vůni. Je tedy vhodné pro kočky starší nebo bázlivé jako motivace ke hraní.

Banbulková dekoraceUdiceDalší a jednoduchou variantou je tvoření hraček z bambulek. Můžete z nich vytvořit jednoduše myšky na hraní nebo je pověsit na nitky a používat kromě hraní i jako hezkou bytovou dekoraci. Bambulky lze snadno znovu nahradit, což se bude určitě hodit.

Udice jsou hračkou, kterou uděláte jednoduše ze stužek, které máte doma třeba od Vánoc. Použít lze opět malé bambulky, polštářky ušité z kousků látek nebo přidat zvonečky, kuličky nebo pírka. Kočky je mají v oblibě díky pohybu, který dráždí jejich lovecké instinkty. Pírka lze pověsit na delší provázky a napodobovat jimi let ptáčka, uvidíte jak tím bude vaše kočka uchvácená. Tato hra stimuluje kočku ke běhání a skákání do výšky, takže se díky ní hezky unaví a tím se pochopitelně zvyšuje šance na dlouhý a klidný spánek. Takže je tato hra vhodná pro kočky, kterým se v noci nechce moc spát k vybití energie, kterou nastřádaly celodenním lenošením v pelíšku.

MyškyTak co, máte už svého favorita? Tak už zbývá jenom pustit se do tvoření! Věřím, že si užijete spoustu zábavy jak při tvoření, tak pak při hraní se svým kočičím kamarádem.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *