Nerezová fontána Drinkwell – recenze

Skutečnost, že kočky málo pijí je poměrně známá. Dostatečné množství tekutin je však pro ně důležité, aby nedošlo k poškození ledvin. K pití je tedy dobré kočku motivovat, hlavně pokud jí krmíte pouze granulemi. Jako nejlepší způsob motivace se často uvádí fontánky pro kočky.

Osobně jsem pořízení fontány docela dlouho zvažovala. Na trhu jsou k dostaní levnější fontánky, které však neměly vždy úplně dobré hodnocení. Pak tam byly ty dost drahé, ke kterým byly hodnocení poměrně dobré až vynikající. U své kočky jsem si ale nebyla jistá, zda jí budou zajímat proudy vody, protože z kohoutku nikdy nepila. Po dlouhém váhání jsem ale vybrala dražší fontánu, naštěstí byla zrovna tenkrát v akci. Že to tedy zkusíme. Jednalo se o nerezovou fontáku Drinkwell s objemem 3,8 l.

Hned po zapojení o ní měla moje kočka zájem, takže dobrá zpráva. V ten den z ní pila hned několikrát, takže vše vypadalo nadějně. Bohužel jí však zájem dlouho nevydržel. Ještě snad druhý den k fontánce chodila, ale pak se frekvence pití snížila tam, kde byla a kočka pila jen z misky fontány. Proudy vody nevyužívala. Větší problém však byl v tom, že už po pár týdnech používání se stala fontánka nefunkční. Při každém čištění, které by mělo nastat tak po týdnu se ulomil jeden zoubek plastové části, která vodu rozdělovala do několika proudů (zřejmě kvůli nekvalitnímu plastu, který nevydržel neustálou vlhkost). Takže cca do měsíce byly odlomené již 3 “zoubky” a vršek fontány již nebylo možné nasadit.

I přes tuto zkušenost bych ráda uvedla několik výhod této fontány:

  1. Nerez se dobře udržuje, lze jej dát do myčky nádobí (vodní kámen je vhodné dočistit ještě octem)
  2. Fontána je tichá
  3. Je vhodná i pro větší počet zvířat
  4. Pokud by náhodou vypadl proud, tak zvíře má i tak dostatek vody v misce
  5. Fontána má filtr na nečistoty i uhlíkový filtr

FontánaNevýhody:

1. Nízká kvalita plastů
2. Vyšší cena
3. Pro jedno zvíře je možná až moc velká
4. Čištění mě popravdě moc nebavilo (všechny části fontány se musí rozebrat, ty plastové se musí očistit ručně, nerez může jít do myčky, ale vodní kámen myčka nezvládne + následní montáž byla občas o přesné práci, protože otvor čerpadla bylo nutné nasadit přesně. Pokud se nasadilo trochu vedle, tak proudy nebyly plynulé nebo voda neproudila vůbec)

V žádném případě nechci od koupi fontánky odrazovat. Je spousta lidí, kteří si jí nemohou vynachválit a jsou spokojeni i s plastovou verzí této konkrétní fontány. Možná jsem měla jen smůlu na chybný výrobek. Zatím jsem se vrátila zpátky k misce, pouze jsem jí přemístila od krmení, protože u žrádla kočkám miska s vodou nevyhovuje a zatím jí kočka navštěvuje alespoň občas a žádné zdravotní problémy naštěstí nemá. Možná to bude i tím, že krmím kapsičkami, ve kterých je dostatečný podíl tekutin, takže její nároky na vodu nejsou až tak vysoké jako u koček krmených granulemi.

A takto vypadalo první spuštění kočičí fontány u nás doma:

Leave a Reply

Your email address will not be published.