Koulodráha pro kočky

Kočky si nepochybně potřebují hrát. Hrou se vybije jejich nadbytečná energie, ukojí ním své lovecké choutky a my můžeme doufat, že budou v noci lépe spát. Samozřejmě se můžete ptát, zda je nutné kupovat kočkám drahé hračky. No, přiznejme si, že kočka je skromné zvíře. Velice dobře si vystačí s kuličkou z alobalu (je lehká a rychlá) nebo provázkem či korkovou zátkou z vína.  Nevýhodou těchto hraček ale je, že často mizí. Mají různé skrýše. Mizí pod knihovnami, skříněmi, komodami, pod postelí….

KoulodráhaKaždý majitel kočky to zná. Občas odtáhne nějaký ten nábytek a najde pod ním spoustu míčků, myšek a jiných věcí, které jeho kočka považuje za vhodné na hraní. Pokud si nechcete neustále hrát na Sherlocka a hledat kam vaše kočka ukryla veškeré hračky co máte doma, tak je dobrým řešením například koulodráha

My jsme jí pořídili před několika lety a kočka jí má stále ráda. Používá je ke hraní nebo v ní ráda leží. Koulodráha je vyrobená z platbu, který mám obvykle 2 barvy (bílá-modrá nebo bílá-zelená). Dodává se v rozloženém stavu. Její složení není nijak složité. Jednotlivé díly do sebe dobře zapadají. Nejdůležitější součástí je samozřejmě kulička, která při pohybu svítí a tím by měla kočku lákat ke hře. Je to hračka, která mou kočku neustále baví a vrací se k ní opakovaně. Co mohu ale doporučit: občas hračku na pár dnů schovejte, aby byla pro vaši kočičku opět zajímavá. Kočky totiž mají rády neustále nové vjemy a pokud mají hračku stále k dispozici, tak občas mohou ztrácet zájem o hraní.

Výhody koulodráhy: míček se nemůže ztratit, plast se dá bez problémů udržovat v čistotě, kočka v ní ráda leží

Nevýhoda: míček nevydrží svítit tak dlouho jak jsem čekala. Na druhou stranu to kočce vůbec nijak nevadí. Důležitý je pro ní jeho pohyb. Často si hrajeme spolu a je to zábava:-)

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.